شرکت آرد ایران باختر

کارخانه آرد ایران باختر بعنوان یکی از قدیمی ترین واحدهای تولید آرد غلطکی استان تهران در سال 1333 تاسیس گردید. این واحد با ظرفیت تولیدی 40 تن در روز قسمت عمده ای از آرد مصرفی شهر تهران و شهرستانهای اطراف را تامین می نمود. این واحد با افزایش و تعویض ماشین آلات در سال 1342 به ظرفیت 80 تن در روز و در سال 1352 به ظرفیت 200 تن در روز دست یافت.
در سال 1382 با تغییر مالکیت و تغییر نام به شرکت آرد تهران باختر اقدام به بازسازی و نوسازی کامل و تعویض کلیه ماشین آلات و بکارگیری خطوط مجهز تولیدی امکان تولید انواع آردهای خبازی و آردهای صنعتی مورد مصرف در صنایع غذایی (کیک و کلوچه، ماکارونی، بیسکویت) و همچنین آرد مخصوص صنایع ماکارونی (سمولینا) را فراهم آورد. هم اکنون این واحد با دو خط تولید آرد نرم و سمولینا به ظرفیتهای 450 و 200 تن در روز از مجهزترین واحدهای تولید آرد در صنایع کشور می باشد.
شرکت آرد تهران باختر ضمن برخورداری از سابقه طولانی و درخشان با تحول بنیادین در بازسازی و استفاده از ماشین آلات مدرن و فن آوری روز دنیا یکی از مجهزترین واحدهای تولید صنعت آرد کشور می باشد که با تلاش در جهت استقرار سیستمهای نوین مدیریت کیفی تلاش می نماید در جهت تامین خواسته های مصرف کنندگان، حفظ محیط زیست و ارتقای سطح آموزشی پرسنل و بهبود کیفی محصولات گام بردارد.
این شرکت با بکارگیری سیستمهای اتوماسیون صنعتی (PLC)، انتخاب ماشین آلات مدرن، بکارگیری تکنولوژی تولید مناسب، دانش فنی و استفاده از کادر متخصص در کنار توشه تجارب سالیان مدیرانش امیدوار است بتواند گام مثبتی در جهت شکوفایی صنایع کشور بردارد.
تاریخچه : شرکت آرد تهران باختر )ایران باختر سابق( بعنوان یکی از قدیمی ترین واحدهای تولید آرد غلطکی استان تهران در سال 1333 تاسیس گردید. هم اکنون این واحد با دو خط تولید آرد به ظرفیتهای 450 و 200 تن در روز و ظرفیت ذخیره سازی 20 هزار تن گندم از مجهزترین واحدهای تولید آرد در صنایع کشور می باشد.
برند درخشان صنعت آرد : شرکت آرد تهران باختر جهت تامین خواسته های مصرف کنندگان، حفظ محیط زیست و ارتقای سطح آموزشی پرسنل و بهبود کیفی محصولات گام می بردارد و در این راه موفق به اخذ استانداردهای مدیریت کیفیت، مدیریت رضایت مشتری و رسیدگی به شکایات، ایمنی مواد غذایی و محیط زیست شده است.
تلفیق علم و صنعت : بخش پژوهشی این شرکت همواره در راستای کسب آخرین دانش و یافته های علمی و امور پژوهشی فعال بوده و کارشناسان و مدیران خبره این شرکت تا کنون مقالات و کتابهای متعددی را منتشر نموده و در اختیار علاقمندان قرار داد هاند؛ از جمله کتاب اصلاحات خط مشی گندم در مصر، کتاب راهنمای مدیریت ارتباط با مشتری، کتاب فروش به سبک چالشگر، کتاب گذر از بحران فروش با جادوی قیمت گذاری و مقالات متعددی در زمینه ذخیره سازی، کاربرد آنزیم ها، رئولوژی نان، استراتژ یهای موفق گندم و آرد در ایران شرکت آرد تهران باختر بعنوان یک واحد تولیدی از ویژگی های منحصر بفردی برخوردار است :

موقعيت مكاني ويژه و قرارگيري در قلب شهر تهران


نزدیکی به مراکز مصرف عمده آرد (نانوایی ها) و فاصله کوتاه تا سیلوی اصلی غله تهران از ویژگی های این واحد در کاهش هزینه های حمل و نقل و همچنین ارائه خدمات سریع به مشتریان می باشد.

مخازن  مكانيزه  ذخيره سازي گندم بظرفيت  20000  تن


سیلوهای ذخیره سازی فلزی ساخت شرکت Westeel کانادا با سیستم هوادهی، امکان ذخیره سازی طولانی مدت گندم را فراهم می آورد.

قسمت تحويل گيري چند منظوره با سيستم غبارگيري


برخورداری از 4 کته ورودی گندم، جک تخلیه هیدرولیکی، سیستم غبارگیری، طراحی مناسب مطابق اصول مهندسی امکان افزایش سرعت تخلیه و همچنین جداسازی کیفی گندم های ورودی را فراهم می سازد.

سيلوهاي اختلاط گندم بتوني (ايستاده)


جهت افزایش کیفیت آرد تولیدی استفاده از ترکیب مناسب گندم از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و این واحد با برخورداری از سیلوهای اختلاط امکان ترکیب گندم های مختلف را دارد.

سيستم بوجاري در دو خط كاملا مجزا


بهره برداری از دو خط کاملا مجزای بوجاری گندم نرم و سخت با ظرفیتهای مناسب از کمپانی آرد ماشین امکان جداسازی کامل ناخالصی ها از گندم ورودی را فراهم می آورد.

خط توليد آرد نرم


این خط با ظرفیت تقریبی 450 تن در روز با تکنولوژی اکریم ایتالیا و آلاپالا ترکیه قابلیت تولید انواع آردهای خبازی و صنعتی از گندم نرم را دارا می باشد.

خط توليد سمولينا


یکی از مشکلات صنایع ماکارونی عدم برخورداری از مواد اولیه مناسب (سمولینا) در تهیه انواع ماکارونی می باشد. این خط با ظرفیت روزانه 200 تن با تکنولوژی آلاپالا ترکیه با هدف ارتقای کیفی محصولات صنایع ماکارونی کشور احداث گردیده است.

سيستم بارگيري ( بونكرو كيسه گيري )


این واحد قابلیت تحویل انواع آرد را در کیسه های P.P. و بصورت فله (بونکر) به مشتریان خود دارد.

كيفيت اصل اول


جهت نهادینه شدن کیفیت و استقرار سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001  آزمایشگاه مجهز کنترل کیفی در بخشهای شیمیایی و میکروبی حائز اهمیت می باشند.

آزمايشگاه تحقيق و توسعه


در شرکت آرد تهران باختر مساله تحقیق و توسعه از ارکان اساسی پیشرفت به شمار می رود.

رعایت اصول بهداشتی و ایمنی مواد غذایی


  • سیستم بلوئری حمل آرد
  • استفاده از فولاد ضد زنگ در مارپیچ ها و سطوح در تماس با محصول
  • استقرار استاندارد ایزو 22000 مدیریت ایمنی مواد غذایی

رضایت مشتری هدف اصلی ماست


پایش پیوسته کیفیت محصولات، نوآوری در ارائه خدمات و استقرار سیستم های ایزو 10002 مدیریت شکایات و ایزو 10004 رضایت مشتری و استقرار سیستم CRM مدیریت روابط با مشتریان تنها بخشی از برنامه های اجرایی این شرکت در جهت دستیابی به رضایت حداکثری مشتریان می باشد.

محیط زیست را گرامی می داریم


با استقرار سیستم مدیریت پسماند، کاشت بیش از صد اصله درخت زیتون در محوطه کارخانه و نصب فیلترهای بسیار قدرتمند در بخش کته گندم ورودی و استقرار استاندارد ایزو 14001 مدیریت محیط زیست از اهم برنامه های اجرایی این شرکت جهت نگه داشت بهینه محیط زیست می باشد.

تهران باختر خانه دوم شما


شرکت آرد تهران باختر همواره با محیط دانشگاه و بازار کار ارتباطات گرم و صمیمی برقرار نموده و ضمن تربیت بیش از پانصد کارآموز در طی سه دهه گذشته، فرصت رشد و ترقی برای جمع عظیمی از علاقمندان فراهم نموده است. استقرار آکادمی آموزشی، بیمه تکمیلی درمان، بیمه عمر و حادثه و بیمه مسئولیت کارفرما، پارکینگ، صندوق وام و سایر خدمات از جمله مزایای استخدام در شرکت آرد تهران باختر می باشد.